Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole
Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nie, ponieważ przepisy dotyczą czynnych pracowników zatrudnionych na podstawie Karty Nauczyciela, zatem, jeśli nie pozostaje w stosunku pracy, nie może być prowadzone...

PORADA PRAWNA

12 lipca 2013 Awans zawodowy

Mam pytanie dotyczące awansu zawodowego. Nauczyciel stażysta w placówce nieferyjnej ma wydłużony staż z powodu trwającej dłużej niż miesiąc niezdolności do pracy. Wniosek o postępowanie egzaminacyjne złożył 12 lipca. Umowa o pracę z tym nauczycielem wygaśnie 31 sierpnia. Czy postępowanie egzaminacyjne można przeprowadzić pomimo, iż nauczyciel po 31 października nie będzie już zatrudniony w szkole? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Nie, ponieważ przepisy dotyczą czynnych pracowników zatrudnionych na podstawie Karty Nauczyciela, zatem, jeśli nie pozostaje w stosunku pracy, nie może być prowadzone postępowanie kwalifikacyjne/egzaminacyjne dla nauczyciela, mimo odbytego stażu.

 

Podstawa prawna: Ustawa z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.) - w szczególności art. 1, art. 9b ust. 1 pkt 1, art. 10 ust. 7.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe


Copyright 2013 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com